Praha je místem s vysokým počtem problémových uživatelů drog a je překvapivé, že dvě ze tří kontaktních center pro drogově závislé máme v Praze 5. Problémoví uživatelé drog se ve velkém stahují k nám. Své o tom ví obyvatelé ulic Mahenova, Vrchlického a Erbenova, nebo Na Skalce, kde tato zařízení jsou, a kde se uživatelé drog seskupují.

Když jsem vystupovala do politiky, mnoho lidí mě varovalo. Ja jsem samozřejmě věděla, že mě nečekají jenom časy ozářené sluncem. Tušila jsem, že budu mít nepřátele a že ti budou využívat všechny prostředky a cesty, jak mi práci komplikovat a ztěžovat. Politické souboje vidíme všude kolem sebe. Novináři se vlastně ničím jiným, než sledováním lítého boje nezabývají. A čím více krve, tím lépe.

Praha 5 má novou koalici, ta stávající se rozpadla. Radu městské části v novém složení vede žena. Dosavadní 1. místostarostka Renáta Zajíčková (ODS) nahradila odvolaného Daniela Mazura (Piráti). Jaké jsou priority starostky? Má pro tuto funkci dostatečné předpoklady? Jak chce dělat z Pětky jedničku? Na tyto a další otázky odpovídala v rozhovoru pro server Pražský patriot.

Před třinácti lety jsem takzvaně vyšla do světa. Do té doby jsem se plně věnovala rodině a vychovávala tři děti. Před třinácti lety jsem dostala impuls a důvěru k založení soukromé školy. Začínala jsem úplně od nuly. Měla jsem jen svou vizi a odvahu ji uskutečnit.

Parkování, neboli spíše neparkování, se stalo noční můrou mnoha řidičů Prahy 5. Ježdění okolo domu a zoufalé hledání volného místečka znají obyvatelé všech pětkových lokalit počínaje Motolem a Barrandovem konče. Modré zóny některým řidičům pomohly, a tak si je pochvalují, jiným život zkomplikovaly, a tak by je nejraději zrušili. Těžko hledat viníka. Faktem je, že aut je více než míst na parkování. Neexistence celopražského systému výrazně situaci zhoršuje a mnohdy vede k přelévání aut z jedné městské části do druhé.

Zádné další články

Sledujte mě na Instagramu