Poslankyně, pedagožka, zakladatelka gymnázia, celoživotní podporovatelka vzdělání, sportu a veřejného života. 


Absolvovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v oborech český jazyk, společenské vědy a školský management. Ráda cestuji a přitom poznávám jak atmosféru a fungování městských metropolí, tak přírodní krásy. Relaxem je pro mě rodina, tanec, horské kolo, v zimě běžky nebo dobrá kniha. Jsem šťastně vdaná, s manželem máme tři dospělé syny. 

 

V roce 2005 jsem začala budovat vlastní soukromé gymnázium zaměřené na osobní rozvoj a mezinárodní vztahy.

Rozhodla jsem se tehdy využít dlouholeté zkušenosti v českém školství a uchopit vzdělávání nadaných mladých lidí po svém. Rodinná škola postupně vyrostla ve vyhledávanou vzdělávací instituci s více jak 400 studenty. Byla to krásná životní etapa. Po patnácti letech jsem školu svěřila synovi a vstoupila do politiky. Potřebovala jsem změnu a viděla v tom smysl. 

V roce 2019 jsem stala starostkou aférami neblaze proslulé Prahy 5.

Když jsem přebírala správu Prahy 5, řada důležitých oblastí městské části postrádala dlouhodobější vizi, nemálo problémů zůstávalo bez řešení. Nastartovali jsme proto rozsáhlou reorganizaci úřadu a radnici otevřeli lidem. Okamžitě jsme rozjeli konstruktivní spolupráci napříč všemi stranami včetně opozice. To nám umožnilo vypracovat společný strategický plán rozvoje Pětky pro dalších deset let, do jehož tvorby se zapojilo skoro tři tisíce místních obyvatel.

Za úspěch považuji to, že se podařilo developerům konečně nastavit jasná pravidla, díky kterým Pětka získala přes půl miliardy korun na školy, školky nebo dětská hřiště. To, že pravidla převzalo i hlavní město Praha je toho důkazem. V běhu jsou dnes desítky kvalitně připravených projektů, na kterých jsme pracovali společně s obyvateli Pětky. Rekordně a přitom bez zadlužování jsme investovali do výstavby nových škol, školek či bydlení pro seniory. Vyvětrali jsme nejvyšší patra úřadu, zbavili ho korupce, zavedli jsme celou řadu kontrolních a úsporných opatření, udrželi jsme vyrovnaný rozpočet. Radnice a městské finance jsou v dobré kondici.

Na Pětce se dlouhodobě věnuji ale i nepopulárním tématům jako zvyšování bezpečnosti a čistoty ve veřejném prostoru a hlavně protidrogové problematice. Jako u mnoha dalších oblastí, magistrát zde svou klíčovou úlohu zanedbal. Razím ale cestu obyčejné lidskosti a spolupráce, což pomáhá situaci postupně zlepšovat. V této práci nyní již pokračuji jako řadová zastupitelka.

Pětka dlouho rostla překotně, chyběly mantinely pro developery i společná vize toho, jak by naše město v budoucnu vlastně mělo vypadat. Pod tíhou těchto dlouho neřešených problémů jsme se museli dívat více dopředu a pracovat na důležitých systémových změnách uvnitř úřadu. Obzvlášť v politice se taková práce neprodává snadno, jednoduše není moc vidět. Pro mou milovanou Pětku ale pracuji ráda a naplno. Za tři roky mého starostování jsme nastartovali klíčové změny a další roky ukážou, že naše město posunuly správným směrem. 


Na podzim roku 2021 mi v parlamentních volbách Pražané udělili přes 12 500 preferenčních hlasů.


Důvěra místních mi umožnila stát se poslankyní, což mi výrazně pomohlo pokročit v boji s drogami v našich ulicích nejen Prahy 5, ale celé metropole. Proto jsem například členkou sněmovního výboru pro zdravotnictví a zřídila jsem sněmovní pracovní skupinu, která společně s odborníky pracuje na legislativních úpravách v oblasti protidrogové politiky. 

Ve Sněmovně posiluji postavení obcí a podporuji rychlejší naplňování strategie rozvoje českého školství včetně potřebných investic. Další úkol vidím také v podpoře rychlejší digitalizace státu a zavádění inovací, protože méně státu a byrokracie znamená více svobody a času pro občana – na rodinu, odpočinek, aktivní společenský život. 

 


Rozhovor: Pětku chci moderní, zelenou a bezpečnouNapište mi. S lidmi se setkávám často a ráda.

Dveře kanceláře starostky na radnici jsou otevřeny každému, koho zajímá cokoli spojeného s naší Pětkou. A jako poslankyně ráda vyslechnu každého občana Prahy - mou poslaneckou kancelář najdete v Truhlářské ulici.

Jsem členkou těchto sněmovních výborů a komisí: 

  • Výbor pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu
  • Podvýbor pro regionální školství a celoživotní učení
  • Výbor pro zdravotnictví
  • Petiční výbor
  • Stálá komise pro rodinu a rovné příležitosti