Manželka, matka, zakladatelka soukromé školy, manažerka, středoškolská pedagožka, podporovatelka sportu, vzdělání a veřejného života. 


Jsem šťastně vdaná a s manželem máme tři dospělé syny. Absolvovala jsem Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v oborech český jazyk, společenské vědy a školský management. Po dlouholetých zkušenostech v českém školství jsem se rozhodla uchopit vzdělávání nadaných mladých lidí po svém.

V roce 2005 jsem začala budovat vlastní soukromé gymnázium zaměřené na osobní rozvoj a mezinárodní vztahy. Rodinné gymnázium postupně vyrostlo ve vyhledávanou vzdělávací instituci s více jak 400 studenty. Před nedávnem jsem vedení školy svěřila svému synovi a vstoupila do lokální politiky.

Starostkou aférami neblaze proslulé Prahy 5 jsem se stala v roce 2019. Radnici jsem okamžitě po nástupu do funkce zbavila korupce a otevřela veřejnosti. Iniciovala jsem vznik strategie rozvoje městské části, do jejíž přípravy jsem zapojila desítky lidí včetně politické opozice. Při turbulentní výstavbě, která Pětku a starousedlíky dlouhodobě zatěžuje, se snažím o citlivější přístup developerů včetně jejich zapojení do budování infrastruktury. Jednáme o tom, jak území, do kterého vstupují, vhodným způsobem prospět.

Na Pětce se dlouhodobě se věnuji také nepopulárním tématům jako zvyšování bezpečnosti a čistoty ve veřejném prostoru nebo protidrogové problematice. Jako u mnoha dalších oblastí, magistrát zde svou klíčovou úlohu zanedbal. Razím ale cestu obyčejné lidskosti a spolupráce - proto věřím, že situaci společně můžeme rychle napravit.

Politika mě po padesátce naplňuje, byl to pro mě přirozený životní krok. Ráda cestuji a přitom poznávám jak atmosféru a fungování městských metropolí, tak přírodní krásy. Relaxem je pro mě rodina, tanec, horské kolo, v zimě běžky nebo dobrá kniha.

Ve Sněmovně chci posílit demokratický blok a postavení obcí, podporovat reformu a rozvoj českého školství a především urychlit digitalizaci státu. Méně státu a byrokracie je více svobody a času pro občana – na rodinu, odpočinek, aktivní společenský život.