Vážené kolegyně, vážení kolegové, přijměte srdečné pozvání na konferenci k výsledkům prvního kola veřejné konzultace Návrhu na posílení systému vedení a podpory mateřských a základních škol v ČR.

Umělá inteligence si našla cestu už i do našich škol. Studenti s její pomocí dokáží vypracovat například diplomovou práci za několik málo hodin. Jde o plagiát? Čekají nás zásadní změny v testování a hodnocení znalostí studentů? Proč se nebát a na co se připravit? Odpovědi jsme hledali společně se šesti odborníky na technologie a vzdělávání na online semináři Vzdělávacího Fóra.

V našem vzdělávání probíhá řada potřebných změn. Často však bez zjevných souvislostí a jasného cíle. Přetrvávají problémy, které jsme měli vyřešit již před deseti lety. Komplikují práci ředitelům, učitelům i zřizovatelům škol. Doplací na to však především budoucí generace.

Pedagogický leadership byl hlavním tématem konference, kterou ve spolupráci s organizací Učitel naživo a redakcí Řízení školy pořádala poslankyně Mgr. Renáta Zajíčková (ODS). Dvanáct vybraných hostů přineslo v diskuzních panelech svůj úhel pohledu na toto aktuální téma - od leadershipu jako inovace ve vzdělávání, přes příklady z praxe z ČR i zahraničí, až po systémovou podporu a roli zřizovatele.

Zádné další články