Pražská Drbna zavítala v rámci seriálu rozhovorů se starosty a starostkami na Smíchov. V rozhovoru je řeč o výsledcích voleb a co chci jako nově zvolená poslankyně prosazovat. Samozřejmě jsme řešili také Pětku, třeba jak jsme docílili posílení hlídek policie, nebo jak pomáhají jasná pravidla při vyjednávání mezi městskou částí a developery.

Renáta Zajíčková (ODS) má za sebou úspěšné období ve funkci starostky Prahy 5, přesto se rozhodla, že zabojuje o křeslo ve Sněmovně. Vadí jí totiž oligarchizace státu. "Česko s Babišem promarnilo čas prosperity. Chybí nám vize a hlavně mnoho důležitých reforem," říká politička v rozhovoru pro eXtra.cz. Jednou z reforem, které má Zajíčková na mysli, je ta školská. Jaká řešení navrhuje pro zlepšení vzdělání, ale i vyřešení problému s drogami na Praze 5? 

Starostka Prahy 5, manažerka, zakladatelka soukromé školy, středoškolská pedagožka, podporovatelka vzdělání, sportu a veřejného života. Kromě toho také šťastně vdaná žena, matka tří dospělých synů. V politice i v osobním životě razí cestu obyčejné lidskosti a spolupráce. Tvrdí, že vstoupit po padesátce do politiky pro ni byl přirozený životní krok a práce političky ji naplňuje.

Rozhovor pro Deník.cz se netočí jen kolem bezpečnosti. Nicméně jsem ráda, že se z bezpečnosti v ulicích Prahy 5 konečně stalo celopražské téma. Tvrdé drogy a lidi pod jejich vlivem do našich parků a obydlených míst prostě nepatří.

Mnozí investoři u nás si ještě neuvědomují, že vstupují velmi často do území, které má svůj letitý ráz, žijí tam lidé, kteří mají své zvyky, návyky a potřeby. Městská část má hájit zájmy svých občanů, ale musí také respektovat rozvojové zájmy obce. Mým úkolem jako starostky je především hledat rovnováhu. O tom, ale i o budoucí podobě Smíchova, o Praze 5 v roce 2030, nebo roli a kompetenci městské části a nedostatcích současného uspořádání metropole i republiky, se dočtete v mém rozhovoru pro časopis Be the Best. 

Letos v červnu by Zastupitelstvo Městské části Praha S mělo hlasovat o schválení Strategie rozvoje MČ Praha S 2030 +. Tato městská část se svými 85 tisíci obyvateli patří k největším v české metropoli a svým rozvojovým potenciálem i k nejperspektivnějším, což dokládá také její současný dynamický rozvoj. Přesto Praze S takový zásadní strategický dokument dosud chyběl. 

Zobrazit více článků

Sledujte mě na Instagramu