Tento týden proběhlo setkání rodičů žáků základní školy Pod Žvahovem s představiteli Městské části Praha 5. Úspěšný rozvoj znovuotevřené školy dospěl do fáze, kdy je aktuální uvažovat o jejím osamostatnění a o rozšíření projektu na II. stupeň. Hlavním tématem setkání tak byla budoucnost školy. 

Pro radnici je důležité znát názory rodičů, proto jsem se do diskuze zapojila společně se starostou RNDr. Danielem Mazurem a radními Ing. Štěpánem Rattayem, Ing. Janem Panenkou a Mgr. Zdeňkem Doležalem. Za školy diskutovali ředitelka školy ZŠ Kořenského Mgr.Bc. Libuše Daňhelková a ředitel školy ZŠ Pod Žvahovem Mgr. Jan Horkel. 

Jednoznačně se ukázalo se, že rodiče si přejí jak zřízení úplné základní školy s devíti ročníky, tak osamostatnění školy. Škola totiž přirozeně vyrůstá z kořenů a tradice postavené na místní komunitě, unikátním okolí a rodinném přístupu. Nezbytnými podmínkami pro naplnění vize rozvoje a budoucnosti Základní školy Pod Žvahovem je nejen zájem rodičů, ale také podpora zřizovatele. Ta byla přítomným rodičům na setkání všemi zástupci městské části přislíbena. Základní škola Pod Žvahovem 463 v pražských Hlubočepích byla obnovena před třemi lety, kdy radnice vyslyšela prosby obyvatelů Žvahova, Zlíchova a dolních Hlubočep. Areál z padesátých let prochází rozsáhlou rekonstrukcí a po jejím úplném dokončení vznikne moderní areál, obklopený lesy, skálami a vesnickým prostředím dolních Hlubočep. Od září tohoto roku pak vznikne samostatná, devítiletá škola komunitního rázu. Přijme vždy dvě první třídy s plánovaným počtem 20-22 dětí. Moc mě potěšilo, že setkání téměř stovky rodičů se zástupci Městské části Praha 5 včetně diskuse se uskutečnilo ve velice přátelské a pozitivní atmosféře! 

 

Sledujte mě na Instagramu